Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

UCZELNIA

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

CZAS WOLNY

CZAS WOLNY

A po wykładach i ćwiczeniach… rozwijaj swoje pasje. Śpiew, taniec, a może sport? Wybierz spośród szerokiej oferty zajęć dodatkowych, dostępnych na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Studenci UJ Na Uniwersytecie działa ponad 300 studenckich kół naukowych. Przyciągają one szerokie grono studentów, pragnących rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Koła naukowe to także wyjazdy badawcze i integracyjne, uczestnictwo w sympozjach i konferencjach oraz szansa na realizację wyjątkowych, nieszablonowych projektów.

Wśród najciekawszych kół wymienić można Teatr Remedium Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego działalność skupia się wokół wielu form artystycznych (aktorstwo, musicale, poezja, happeningi) oraz Akademicki Klub Turystyczny „Rozdroże” organizujący co roku (w bardzo przystępnej cenie) kilkanaście wyjazdów w góry, specjalne rajdy szkoleniowe, wyjazdy na narty, spływy kajakowe czy wyjazdy na żagle. Działające od 2012 roku stowarzyszenie All In UJ integruje środowisko studenckie wokół czterech głównych filarów swojej działalności – NAUKI, IMPREZ, KULTURY oraz SPORTU. Studencki Klub Żeglarski UJ „Odyseusz” łączy ludzi z pasją związaną z żaglami, jeziorami i morzem.

Studentka UJ w górach z flagą UJ Uniwersytet Jagielloński daje możliwość działania w jednej z ponad czterdziestu sekcji sportowych. Wśród dyscyplin, w jakich można rozwijać się na UJ, znajdują się m.in.: piłka nożna, koszykówka, siatkówka, wioślarstwo, jeździectwo, tenis, lekkoatletyka, narciarstwo i wspinaczka. Członkowie AZS-u nie tylko mogą kontynuować swoją pasję związaną ze sportem, ale także zyskują możliwość reprezentowania uczelni na różnego rodzaju zawodach: akademickich, polskich, europejskich, a nawet w mistrzostwach świata.

Wśród najważniejszych osiągnięć studentów UJ wymienić można:

  • obecność w Kadrze Polski m.in. Weroniki Bieli (snowboard), Anny Zapały, Katarzyny Włodarczyk (futsal kobiet), Karoliny Mrochem (szermierka), Igi Kupś (wspinaczka sportowa), Katarzyny Regent (karate kyokushin), Dominika Czai (wioślarstwo),
  • złoty medal Mistrzostwo Polski w Ekstralidze futsalu kobiet PZPN,
  • złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski: wspinaczka sportowa kobiet i futsal kobiet,
  • brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski: szachy,
  • Puchar Polski w futsalu kobiet PZPN,
  • drugi usportowiony Uniwersytet w Polsce, ósma szkoła wyższa (klasyfikacja Akademickich Mistrzostw Polski 2019),
  • złoto w klasyfikacji uczelni medycznych i srebro w klasyfikacji generalnej drużyny kobiet w Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie.

Chór UJ Działający od 2006 roku Camerata Jagellonica to Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego, złożony jest z chórów: męskiego Krakowskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, będącego najstarszym chórem akademickim w Polsce i jednym z najstarszych w Europie (powstał w listopadzie 1878 roku) oraz Żeńskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, założonego w 2006 roku. Chór uświetnia najważniejsze uroczystości na Uniwersytecie Jagiellońskim. Chóry biorą udział w licznych polskich oraz zagranicznych festiwalach i konkursach oraz aktywnie angażują się w międzynarodowe projekty.

Słowianki UJ Działający od 1959 roku zespół zrzesza studentów i absolwentów głównie Uniwersytetu Jagiellońskiego, ale także innych krakowskich uczelni wyższych. Członkami zespołu mogą być także studenci zagraniczni polskiego pochodzenia. Oprócz rozwijania zainteresowań i zdolności artystycznych, zespół popularyzuje kulturę narodową i ludową nie tylko polską, ale także innych krajów słowiańskich. W ciągu swojej prawie 60-letniej kariery Słowianki wystąpiły ponad 3000 razy, zarówno przed polską, jak i zagraniczną publicznością. Zespół wziął udział w ponad 100 zagranicznych tournée. Słowianki wielokrotnie reprezentowały Polskę na międzynarodowych festiwalach folklorystycznych.

student UJ z mikrofonemStudenci Uniwersytetu Jagiellońskiego mają szansę rozwijać swoje pasje i potencjał, także w sferze medialnej. Na terenie Uniwersytetu działa kilka różnych kanałów mediowych.

UJOT FM – studenckie radio internetowe prezentujące informacje z Krakowa, Polski i świata. Autorskie audycje poświęcone są zarówno zagadnieniom naukowym, jak również rozrywkowym.

Posłuchaj radia UJOT TV – studencka telewizja internetowa zajmująca się prowadzeniem relacji z życia uczelni, życia studenckiego i nie tylko.

Przystanek Student Miesięcznik WUJ – pismo studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, w którym publikowane są wiadomości z uczelni, wywiady ze studentami oraz inne ciekawe materiały. Pismo WUJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

napis link do strony wydzialy uj

Widok zawartości stron Widok zawartości stron