Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydział Nauk o Zdrowiu

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydział Nauk o Zdrowiu

Wydział Nauk o Zdrowiu

Studenci WNoZ UJ CM korzystają z nowoczesnej bazy kształcenia, a ponad 50% zajęć to zajęcia praktyczne w małych grupach w renomowanych jednostkach klinicznych. Mają oni warunki do rozwijania zainteresowań i umiejętności językowych, sportowych i naukowo-badawczych. Otoczeni są profesjonalnym, bezpłatnym doradztwem zawodowym w zakresie planowania ścieżki rozwoju zawodowego oraz podnoszenia kwalifikacji zawodowych na rynku pracy.

wnz.cm.uj.edu.pl

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Weronika

Weronika

Wydział Nauk o Zdrowiu UJ CM.

[2019]

Dlaczego wybrałaś ten kierunek?
Pielęgniarstwo to kierunek, który wybrałam, ponieważ zawsze marzyłam o pracy, w której będę miała bliski kontakt z ludźmi. Duży wpływ na moją decyzję miały też pielęgniarki, które spotkałam w swoim życiu. Łamały one wiele stereotypów dotyczących tego zawodu, które zostały mi przekazane przez społeczeństwo.

Jakie jest Twoje ulubione miejsce na UJ i w Krakowie?
Moim ulubionym miejscem na UJ jest budynek przy ul. Michałowskiego. Piękna okolica, klimatyczne kamienice, położenie niedaleko Rynku – serca Krakowa sprawiły, że każda droga na uczelnię oraz przerwy pomiędzy zajęciami upływały w wyjątkowej atmosferze i dało się poczuć ,,krakowski” klimat. Ulubione miejsce w Krakowie? Zdecydowanie cała dzielnica Kazimierz.

Co było/jest dla Ciebie największym wyzwaniem?
Największym wyzwaniem jest dla mnie zawsze mierzenie się z własnymi słabościami, pokonywanie kolejnych barier.

Czym jest dla Ciebie Twoja supermoc (szybkość)?
Szybkość pozwala mi na realizowanie rozmaitych projektów oraz godzenie ze sobą wielu zainteresowań i różnych aspektów mojego życia.

Wymień pięć rzeczy, które są dla Ciebie niezbędne:
Trójkolorowy długopis, kalendarz, komputer, butelka z wodą, pomadka do ust.

Jaka jest Twoja rada dla maturzystów:
Wybierzcie zawód, który łączy się z waszymi pasjami i zainteresowaniami. W ten sposób studia, praca i rozwój będą dla was przyjemnością i dadzą ogromną satysfakcję.

Czym jest dla Ciebie Uniwersytet Jagielloński (w jednym słowie)?
Alma Mater.

Skąd bierzesz motywację do działania?
Ogromną motywację do działania daje mi możliwość wykorzystania mojej wiedzy w praktyce, w pracy zawodowej. To sprawia, że mam ochotę się rozwijać, dokształcać i cały czas przeć do przodu.

Jak dobrze wykorzystać czas na studiach?
Podczas studiów przede wszystkim warto skupić się na swoim rozwoju i pamiętać, że przygotowujemy w tym czasie fundamenty, na których kiedyś zbudujemy doświadczenie. Świetnym pomysłem jest też uczestnictwo w różnego rodzaju akcjach organizowanych na uczelni, na przykład wzięcie udziału w programie ERASMUS, dołączenie do kół naukowych, chóru uczelnianego itp. Tego typu inicjatywy pozwalają na poznanie wielu ciekawych osób. Należy też pamiętać, że studia to wyjątkowy czas zawierania wielu przyjaźni i znajomości, to swoisty czas startu w dorosłość. Ważne, żeby na studiach znaleźć czas na naukę, rozwijanie pasji, ale także na życie towarzyskie.

Wykształcenie czy doświadczenie?
Wykształcenie i doświadczenie. To dwa nierozłączne elementy. Solidne doświadczenie możemy budować jedynie na bazie wykształcenia. Samo wykształcenie, nieidące w parze z doświadczeniem, nie jest w stanie dać nam pełnego oglądu na daną dziedzinę.