Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydział Geografii i Geologii

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydział Geografii i Geologii

Wydział Geografii i Geologii

Wydział Geografii i Geologii UJ oferuje atrakcyjne studia w tym kursy terenowe w kraju i za granicą, wykorzystujące najnowocześniejszą infrastrukturę naukowo-dydaktyczną ze specjalistycznymi laboratoriami. WGiG UJ oferuje kierunki dla ambitnych osób, pragnących poszerzać swoją wiedzę, umiejętności i horyzonty.

wgig.uj.edu.pl

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Magdalena Jasionek

Magdalena Jasionek

Studentka I roku II stopnia geografii. Od grudnia 2021r. pełni funkcję prezesa Koła Geografów UJ im. Ludomira Sawickiego.

[2022]

Pracuje też zawodowo w firmie Jacobs Engineering Group Inc., gdzie wykorzystuje wiedzę i doświadczenie zdobyte na studiach geograficznych.

Co było/jest dla Ciebie największym wyzwaniem w trakcie studiów?

Największym wyzwaniem było dla mnie odnalezienie się w innych realiach - nowe miasto i ludzie. Potrzebowałam trochę odwagi i otwartości, żeby dać sobie radę.

Jak wygląda życie studenckie?

Dla mnie życie studenckie ma różne oblicza. Od najbardziej codziennego, czyli wspólnego wyjścia na obiad, czy spędzanie czasu w pokoju Koła, po wakacyjne wyjazdy terenowe i duże wydarzenia ogólnouniwersyteckie. Warto korzystać z tego, co oferują studia w jak największym zakresie.

Jak dobrze wykorzystać czas na studiach?

Warto zapisać się do koła naukowego. Daje to możliwość poznania osób nie tylko ze swojego roku, ale też z lat młodszych i starszych. Polecam również angażowanie się w projekty naukowe o różnej tematyce. W ten sposób można się zorientować, co nas bardziej interesuje, a co mniej. Nie można też zapominać o integrowaniu się z innymi studentami, również z innych kierunków. Szczególnie warto skorzystać z tego, co oferują Juwenalia, w końcu jest to święto studentów!

Jeśli masz jakieś zainteresowania, opowiedz nam o tym.

Interesuję się geomorfologią i zastosowaniem narzędzi GIS [system informacji geograficznej (GIS) to platforma do gromadzenia, zarządzania i analizowania danych. GIS integruje wiele rodzajów danych. Pozwala analizować lokalizacje przestrzenne i organizuje warstwy informacyjne do wizualizacji za pomocą map i scen 3D – red.] w tej dziedzinie.

Jaką radę dałabyś obecnym kandydatom na studia?

Wybierzcie taki kierunek studiów, który wam odpowiada najbardziej i nie bójcie się go zmienić, jeśli poczujecie, że to nie to.

Czym różni się studiowanie od nauki w szkole średniej?

Studiowanie daje większą swobodę. Można rozwijać się tylko w dziedzinie, która nas najbardziej interesuje. Nauka jest też inna niż ta w szkole - trzeba samemu narzucić sobie harmonogram pracy.

Kto jest dla Ciebie inspiracją i motywacją?

Inspiracją są dla mnie osoby z pasją i zaangażowaniem do działania.