Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydział Geografii i Geologii

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydział Geografii i Geologii

Wydział Geografii i Geologii

Wydział Geografii i Geologii UJ oferuje atrakcyjne studia w tym kursy terenowe w kraju i za granicą, wykorzystujące najnowocześniejszą infrastrukturę naukowo-dydaktyczną ze specjalistycznymi laboratoriami. WGiG UJ oferuje kierunki dla ambitnych osób, pragnących poszerzać swoją wiedzę, umiejętności i horyzonty.

wgig.uj.edu.pl

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Justyna Zawiślan

Justyna Zawiślan

Studentka geologii na Wydziale Geografii i Geologii UJ. Dyrygentka i kompozytorka. Od pięciu lat prowadzi Niezależną Orkiestrę i Chór Młodzieżowy Or_kiestra.

[2022]

Co było lub jest dla Ciebie największym wyzwaniem?

Największym wyzwaniem dla mnie jest nadążenie za pomysłami, które mam w głowie i oczywiście ich późniejsza realizacja.

Jak wygląda życie studenckie?

W moim przypadku życie studenckie to najpiękniejszy czas jaki przeżywam. Poznaję masę świetnych ludzi, wspólnie łączymy swoje pasje, poszerzamy horyzonty. Nawet nie śniłam o tym, że studiując geologię mogę osiągnąć tak wiele w innych dziedzinach moich zainteresowań.

Jak dobrze wykorzystać czas na studiach?

Wydaje mi się, że studia to czas skupienia i koncentracji. Oczywiście nie tylko. To niesamowita okazja do poznania ludzi pełnych pasji i na tym również trzeba się skupić. To idealny czas na odkrycie siebie i swojego celu w życiu.

Jeśli masz jakieś zainteresowania, opowiedz nam o tym.

Kocham muzykę. Od pięciu lat prowadzę swoją Or_kiestrę. Muzyka jest dla mnie idealnym przerywnikiem, który pozwala mi zachować równowagę między nauką a pasją. Wchodząc w świat, który kreuję poprzez dźwięki, czuję się jakbym była w innym wymiarze. Co ciekawe, moja twórczość artystyczna bogata jest w wątki związane właśnie z geologią 🙂 Staram się od czasu do czasu przemycić coś, co zaszokuje odbiorcę.

Jaką radę dałabyś obecnym kandydatom na studia?

W sumie to mam jedną radę - nie można się bać! W zasadzie kryje się w tym wszystko, czego potrzebujecie. Pamiętam, jak dostałam się na geologię i byłam przerażona, bałam się, że natłok zajęć mnie po prostu przytłoczy i skończę z muzyką. Ale na szczęście, będąc już na drugim semestrze pierwszego roku studiów, poznałam świetnych ludzi, którzy uwierzyli we mnie i zabronili mi się bać! Dziękuję im za to i wam też przekazuję tę prostą wiedzę - dla chcącego nic trudnego!

Czym różni się studiowanie od nauki w szkole średniej?

Na studiach jesteś za siebie odpowiedzialny. Każda decyzja, którą podejmiesz, należy tylko do Ciebie i musisz liczyć się z jej konsekwencjami. No i mama nie napisze usprawiedliwienia z zajęć!

Kto jest dla Ciebie inspiracją lub motywacją?

Inspiruje mnie wielu ludzi. Motywacją dla mnie są moi przyjaciele i rodzina. Wiem, że zawsze mogę na nich polegać i wiem, że chcą dla mnie dobra. Mam niesamowite szczęście do pięknych ludzi, których spotykam na swojej drodze!