Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydział Chemii

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydział Chemii

Wydział Chemii

Nanotechnologia, inżynieria krystaliczna, rozwój metod analitycznych i ich zastosowanie w chemii sądowej i nie tylko - to wszystko ma do zaoferowania Wydział Chemii UJ. Nowoczesna infrastruktura badawcza, uznani naukowcy i dydaktycy – to może być miejsce dla Ciebie!

chemia.uj.edu.pl

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Cezary

Cezary

Student z Wydziału Chemii UJ.

[2018]

Pochodzę z małej wsi w województwie małopolskim i jestem na drugim roku studiów na UJ. Kraków skradł moje serce swoim artystycznym klimatem i policealny wybór ograniczył się do kilku krakowskich uczelni. Wybór był prosty. Chciałem studiować z najlepszymi na uczelni z wyrobioną marką i setkami lat tradycji. Tak znalazłem się na Uniwersytecie Jagiellońskim. Co do kierunku wybór padł na chemię. Pasję do niej zawdzięczam byłej Pani Profesor z jednego z olkuskich liceów, która zaszczepiła mi ją swoim cudownym podejściem do tej nauki.

Chemia to duża część mojego życia. Studia są ciężkie i wymagające, ale dają rozwój i wiele możliwości. Praca w laboratorium daje spełnienie i pozwala poznać wiele technik i procesów chemicznych. Mimo, iż większość czasu spędzam na wydziale, nie samą chemią żyje. Uwielbiam kulturę, sztukę i kultywowanie tradycji. Wolne chwile poświęcam na wyjście do teatru czy zatracenie się w poezji i muzyce. Oraz na organizację, w której jestem od początku przygody ze studiami i która pokazała mi, że studiowanie nie musi być nudne.

Bractwo Czapki Studenckiej UJ poznałem w dzień rozpoczęcia pierwszego roku akademickiego i postanowiłem do nich dołączyć. Bractwo okazało się świetną organizacją. Poznałem tam mnóstwo ludzi i każdy z nich reprezentował co innego. Nasza organizacja zrzesza studentów z różnych kierunków i pozwala na integrację międzywydziałową. Na regularnych spotkaniach mamy możliwość porozmawiać i kultywować tradycję studencką. Dodatkowo bierzemy czynny udział w wielu uroczystościach oraz utrzymujemy dobre relacje z innymi studenckimi organizacjami z Polski oraz z za granicy. Naszym charakterystycznym elementem jest czapka studencka. Element garderoby, który każdy student powinien posiadać. Noszenie czapki to tradycja posiadająca długą historię. Jednak większość z nas, studentów, zapomniała o niej oraz o innych tradycjach. Dlatego jesteśmy my, Bractwo Czapki Studenckiej UJ, aby nikt nie zapomniał kim jest prawdziwy student. Studia na kierunkach ścisłych to nie tylko cyfry i wzory. Uniwersytet Jagielloński oraz Kraków dają wiele możliwości na rozwój w każdym kierunku i nie ograniczają do jednego wyboru.