Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

PODCASTY

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Polecane

Wykład wygłoszony przez prof. dr. hab. Bartosza Brożka z Wydziału Prawa i Administracji UJ. Tematyka wykładu nawiązuje do zbliżających się uroczystych obchodów Roku Kopernikańskiego oraz współorganizowanego przez Uniwersytet Jagielloński Światowego Kongresu Kopernikańskiego w 2023 roku.

Tematyka podcastu dotyczy mikroplastiku, zarówno w ujęciu geologicznym — antropocenu — jak i bieżących zagrożeń związanych z jego występowaniem w środowisku. Omówione zostały podstawy tego, w jaki sposób mikroplastik powstaje, krąży i akumuluje się w środowisku naturalnym. O tym opowiada inż. Kinga Jarosz, doktorantka Instytutu Nauk Geologicznych Wydziału Geografii i Geologii UJ.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Przestrzenie Kreatywnej Współpracy UJ

Przestrzenie Kreatywnej Współpracy UJ

Od roku w Uniwersytecie Jagiellońskim działają Przestrzenie Kreatywnej Współpracy UJ. O idei stojącej za PKW, tym, co udało się zrealizować w ciągu minionych dwunastu miesięcy i planach na przyszłość opowiadają: dr inż. Gabriela Konopka-Cupiał (Centrum Transferu Technologii CITTRU), dr Paweł Ścigaj (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ) oraz dr hab. Matusz Lewandowski (Instytut Spraw Publicznych UJ).