Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

PODCASTY

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Polecane

Wykład wygłoszony przez prof. dr. hab. Bartosza Brożka z Wydziału Prawa i Administracji UJ. Tematyka wykładu nawiązuje do zbliżających się uroczystych obchodów Roku Kopernikańskiego oraz współorganizowanego przez Uniwersytet Jagielloński Światowego Kongresu Kopernikańskiego w 2023 roku.

Tematyka podcastu dotyczy mikroplastiku, zarówno w ujęciu geologicznym — antropocenu — jak i bieżących zagrożeń związanych z jego występowaniem w środowisku. Omówione zostały podstawy tego, w jaki sposób mikroplastik powstaje, krąży i akumuluje się w środowisku naturalnym. O tym opowiada inż. Kinga Jarosz, doktorantka Instytutu Nauk Geologicznych Wydziału Geografii i Geologii UJ.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

BRAZYLIJSKA DEMOKRACJA NA ZAKRĘCIE

BRAZYLIJSKA DEMOKRACJA NA ZAKRĘCIE

Z dr Moniką Sawicką z Zakładu Ameryki Łacińskiej Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych WSMiP UJ rozmawiamy o wydarzeniach, które miały miejsce 8 stycznia w Brazylii, i które wstrząsnęły opinią publiczną na całym świecie. Czy demokracja brazylijska jest na zakręcie, co powoduje ogromne napięcia społeczne i polityczne w tym kraju i jaka przyszłość polityczna czeka Brazylijczyków? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.