Znajdź wydział
Wybierz
- Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
- Wydział Biologii
- Wydział Chemii
- Wydział Farmaceutyczny
- Wydział Filologiczny
- Wydział Filozoficzny
- Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
- Wydział Geografii i Geologii
- Wydział Historyczny
- Wydział Lekarski
- Wydział Matematyki i Informatyki
- Wydział Nauk o Zdrowiu
- Wydział Polonistyki
- Wydział Prawa i Administracji
- Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych
- Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
- Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne
Kierunki studiów
Studia I stopnia
- geografia i gospodarka przestrzenna
- geologia
Studia II stopnia
- e-gospodarka przestrzenna
- geografia
- geologia
Studia w językach obcych
Studia I stopnia:
- Earth Sciences in a Changing World [en]
Dlaczego warto?
- Wydział Geografii i Geologii UJ zapewnia atrakcyjne studia, w tym kursy terenowe w kraju i zagranicą, wykorzystujące najnowocześniejszą infrastrukturę naukowo-dydaktyczną ze specjalnymi laboratoriami. Oferujemy studia dla ambitnych osób, pragnących poszerzać swoją wiedzę, umiejętności i horyzonty poprzez bezpośredni kontakt z wykładowcami, wybitnymi specjalistami i pasjonatami w swoich dziedzinach. Studenci mają możliwość korzystania ze stypendiów i wyjazdów w ramach programów ERASMUS+ CEEPUS, MOST.
- Nasz Wydział przy współpracy z przedsiębiorstwami komercyjnymi oraz z jednostkami naukowo-badawczymi m.in. branży wydobywczej i ochrony środowiska, prowadzi program POWER, umożliwiający odbycie w trakcie studiów płatnych staży zawodowych. Ponadto w ofercie dydaktycznej Wydziału znajdują się kursy specjalistyczne prowadzone przez pracowników krajowych i międzynarodowych przedsiębiorstw takich jak Orlen Upstream czy Georesources.
- Absolwenci kierunku geologia posiadają bardzo szeroką wiedzę geologiczną pozwalającą im odnajdywać się zarówno na rynku pracy przedsiębiorstw komercyjnych, jak również w świecie akademickim oraz ambitnych projektów badawczych. Swobodnie poruszają się także w tematyce geologii stosowanej, hydrogeologii oraz ochrony i kształtowania środowiska, co umożliwia im zatrudnienie w instytucjach zajmujących się nie tylko bogactwami naturalnymi ale także gospodarką cyrkularną i monitoringiem środowiska, w tym zanieczyszczeniem atmosfery. Po ukończeniu studiów posiadają kwalifikacje umożliwiające zatrudnienie m.in. w Państwowej Służbie Geologicznej, przedsiębiorstwach geologicznych i geofizycznych, działach poszukiwawczych i wydobywczych koncernów naftowych, geologicznej obsłudze kopalń, administracji państwowej (komórki ochrony środowiska i geologii różnych szczebli) oraz placówkach akademickich i naukowych.
- Absolwenci studiów geograficznych bardzo dobrze odnajdują się na rynku pracy. Chętnie są zatrudniani jako: eksperci i specjaliści w administracji państwowej i samorządowej, w ośrodkach badawczych i urzędach statystycznych, jako eksperci w zakresie opracowań ekofizjograficznych i planów zagospodarowania przestrzennego, doradcy w dziedzinie różnych gałęzi gospodarki, ochrony środowiska, prognoz meteorologicznych i hydrologicznych, specjaliści w zakresie Geograficznych Systemów Informacji (GIS), nawigacji satelitarnej GPS oraz kartografii, pracownicy firm turystycznych czy nauczyciele w szkołach. Absolwenci e-gospodarki są przygotowani do podjęcia pracy w zakresie wykorzystania narzędzi geoinformatycznych w gospodarce przestrzennej: zarządzanie przestrzenią, sporządzanie dokumentów planistycznych, wizualizacja przyrodniczych i społeczno-ekonomicznych danych niezbędnych w procesach planistycznych.