Joanna, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych

Joanna

Joanna Dymarska, studentka: Studia azjatyckie dalekowschodnie na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych

 

Joanna DymarskaWybrałam mój kierunek studiów ponieważ….

upatrywałam szansy dla siebie na poprowadzenie kariery w azjatyckich firmach wchodzących na rynek europejski. Studia azjatyckie dalekowschodnie oferowały mi możliwość bycia nauczaną przez doświadczonych specjalistów w interesujących mnie dziedzinach oraz udział w międzynarodowych wymianach.

 

Jakie były lub są najciekawsze przedmioty na Twoim kierunku studiów i dlaczego?

Media na Dalekim Wschodzie - zajęcia otwierające oczy nie tylko na to w jaki sposób działają media w różnych krajach i w jaki sposób warunkuje to polityka i mentalność lecz również w jaki sposób można spróbować zrozumieć ludzi, którzy są ich odbiorcami. Gospodarki Dalekiego Wschodu - specjalistyczne zajęcia pozwalające zbliżyć się do rozumienia różnych systemów gospodarczych oraz stawianych przed nimi wzywań czy okazji. Systemy polityczne państw Dalekiego Wschodu - specjalistyczne zajęcia prowadzone przez byłego dyplomatę, pozwalały spojrzeć na różne procesy z odpowiedniej perspektywy.

 

Doświadczenie jest najważniejsze, ale wykształcenie wspaniale je uzupełnia, bo daje nam wiele narzędzi, nie tylko praktycznych, lecz również intelektualnych

Studiowanie to…

zrozumienie, że świat jest dużo bardziej złożony i co możemy mu zaoferować.

 

Co było lub jest dla Ciebie największym wyzwaniem?

Zrozumienie, że nie mogę zrobić wszystkiego i należy skupić się na takiej ilości tematów, aby wiedza o nich nie była powierzchowna.

 

Jak wygląda życie studenckie?

Jest takie jak sami je sobie ułożymy. Nie ma właściwej drogi.

 

Jak dobrze wykorzystać czas na studiach?

Osobiście polecam z całego serca koła naukowe i inicjatywy studenckie, szczególnie jeśli rzeczywiście chcą coś zrobić (albo sami chcemy) i twardo się z tego rozliczymy, nie tylko "działamy w sprawie".

 

Wykształcenie czy doświadczenie?

Razem. Doświadczenie jest najważniejsze, ale wykształcenie wspaniale je uzupełnia, bo daje nam wiele narzędzi, nie tylko praktycznych, lecz również intelektualnych, aby móc odpowiednio szeroko interpretować i rozumieć nasze działania, świat i myśli.

 

Jeśli masz jakieś zainteresowania opowiedz nam o tym

Projekty społeczne. Uwielbiam projekty społeczne. Pozwalają nam działać, zmieniać otoczenie, nadawać sens ciężkim wyzwaniom. Gromadzić ludzi, którzy inwestują to co w nich najpiękniejsze i najlepsze, aby powstało coś jeszcze większego.

 

Jaką radę dałabyś obecnym kandydatom na studia?

Słuchajcie osób, na których miejscu chcielibyście sami być.

 

Czym różni się studiowanie od nauki w liceum?

Możemy działać na większą skalę i aspirować jeszcze wyżej, bo uniwersytety mają odpowiednie narzędzia, kadrę i środki by wspomóc nas w ambitnych celach.

 

Co jest dla Ciebie największa motywacją?

Mierzalna zmiana społeczna i poczucie kroczenia naprzód.