Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej

Studenckie radio i telewizja. Uznani dziennikarze-wykładowcy. Psychologia, ekonomia czy zarządzanie kulturą i mediami - oferta WZiKS UJ zachęca do podjęcia studiów tych, którzy wiążą swoją przyszłość z mediami i nie tylko!

wzks.uj.edu.pl

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Monika

Monika

Studentka: zarządzanie kulturą i mediami na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ.

[2020]

Wybrałam mój kierunek studiów ponieważ….

Studia licencjacie na kierunku kulturoznawstwo i wiedza o mediach skończyłam na innej uczelni. Studia zarządzanie kulturą i mediami są idealną kontynuacją wiedzy o kulturze w praktyce. Zmieniłam uczelnie, aby spróbować czegoś nowego. Spojrzeć na studiowanie z nieco innej perspektywy.

 

Jakie były lub są najciekawsze przedmioty na Twoim kierunku studiów i dlaczego?

Pierwsze zajęcia z podstaw marketingu, które zostały podzielone na wykłady i ćwiczenia – teoria i praktyka. Na tych zajęciach narodziła się moja pasja do marketingu, którą chciałam rozwijać nie tylko na zajęciach, ale także poza uczelnią.

 

Studiowanie to…

Studiowanie to inspiracja, to poznawanie nowych ludzi, zdobywanie wiedzy. Inspirowanie się ludźmi, ale także inspirowanie innych.

 

Co było lub jest dla Ciebie największym wyzwaniem?

Największym wyzwaniem było połączenie studiów dziennych z pracą. Wielu ludzi uważa, ze to niemożliwe. Jednak uwierz, chcieć to móc!

 

Jak wygląda życie studenckie?

Życie studenckie to kwestia indywidualna każdego studenta. W moim przypadku jest połączeniem zdobywania wiedzy, uczenia się, nabierania doświadczenia, pracy, angażowania się w samorządzie studenckim, zajęć poza uczelnią oraz dodatkowych organizowanych przez uczelnie, kołach, ale przede wszystkim spędzania czasu z przyjaciółmi nie tylko na uczelni. Właśnie taki balans daje prawdziwą satysfakcje.

 

Jak dobrze wykorzystać czas na studiach?
Pamiętaj, studia to inspiracja do zdobywania wiedzy. Zajęcia często są jedynie „zajawką” do zgłębiania tematu. Właśnie w taki sposób rodzi się pasja. Tak narodziła się moja pasja do marketingu.

 

Wykształcenie czy doświadczenie?

Tak jak wszystko w życiu, istotny jest balans. Najważniejszą zasadą jest „próba nowych doświadczeń”. Trzeba spróbować wszystkiego, aby stwierdzić, że to właśnie, to co kochasz robić. Jeśli to znajdziesz nie przepracujesz ani dnia. Podpisuje się pod tym obiema rękami.

 

Jeśli masz jakieś zainteresowania opowiedz nam o tym

Na studiach nauczyłam się najważniejszego, jeśli bardzo czegoś chcesz to wszystko jest możliwe. Studiując zarządzanie mediami poznałam świat mediów w teorii. Jednak chciałam czego więcej. Dzięki uporowi udało mi się pracować przy kilku produkcjach medialnych największych stacji telewizyjnych w Polsce. Teraz wiem, że to właśnie to, co chce robić w życiu, bo znalazłam to, co kocham.

 

Jaką radę dałabyś obecnym kandydatom na studia?

Próbujcie, doświadczajcie, analizujcie siebie, swoje uczucia. Róbcie to co lubicie, bo tylko to może zapewnić Wam szczęście.

 

Czym różni się studiowanie od nauki w liceum?

Jeśli masz czysty zeszyt z liceum weź go na studia, ale z biegiem czasu zauważysz ze zapiszesz w nim tylko część tego czego nauczysz się na studiach. Ja oprócz wielu terminów, zagadnień, schematów, teorii na studiach nauczyłam się czegoś czego nie da się zapisać. Nauczyłam się bycia sobą, mówienia o swoich potrzebach, życia zgodnie z samym sobą, po prostu bycia szczęśliwym.

 

Kto jest dla Ciebie inspiracją?

Największą inspiracją są dla mnie ludzie z pasją, którzy nie tyle mówią o niej, ale pokazują swoją pozytywną energię, zarażają nią, przez co motywują do działania.

 

Co jest dla Ciebie największa motywacją?

Moją motywacją jest cel, wizja tego czego pragnę w życiu. Możesz zapytać jak znaleźć ten cel? Cel znajduje się właśnie poprzez doświadczanie, próbowanie nowych rzeczy, wychodzenie ze "strefy komfortu". Czasami są to mniejsze lub większe cele. Jednak wiem, że wszystko wymaga czasu. Dlatego warto znaleźć w sobie tą siłę, by na końcu tej drogi zdobyć upragniony cel.