Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydział Lekarski

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydział Lekarski

Wydział Lekarski

Wielowiekowa tradycja i doświadczenie w zdobywaniu wiedzy pomagają Wydziałowi Lekarskiemu UJ CM sprostać wyzwaniom, jakie stawia medycyna XXI wieku. Studenci kształcą się w jednym z najnowocześniejszych obiektów dydaktycznych – Szpitalu Uniwersyteckim - pod okiem uznanych specjalistów.

wl.uj.edu.pl

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kinga

Kinga

Studentka Wydziału Lekarskiego UJ CM.

[2020]

Wybrałam mój kierunek studiów ponieważ….

Już od dziecka interesowałam się medycyną - zaczynałam od podłączania kroplówek swoim ulubionym lalkom i od zabawy w szpital. Jednak największą rolę w wyborze kierunku lekarskiego odegrała chęć pomocy innym. Już od najmłodszych lat angażowałam się w wolontariat, co dawało mi bardzo dużo satysfakcji. Chciałabym, aby to uczucie towarzyszyło mi do końca życia.

Jakie były lub są najciekawsze przedmioty na Twoim kierunku studiów i dlaczego?

Według mnie najciekawszymi przedmiotami na moim kierunku są fizjologia i pediatria. Fizjologia, czyli nauka o funkcjonowaniu poszczególnych układów, pozwoliła mi zgłębić jak "działa" człowiek, co bardzo ułatwia zrozumienie wielu chorób. Natomiast moje pierwsze kroki w szpitalu stawiałam na oddziale pediatrycznym (stąd sentymenty do przedmiotu jakim jest pediatria) i lubię pracę z dziećmi.

Studiowanie to…

rzecz niełatwa, szczególnie na kierunku lekarskim. Z jednej strony może przynosić dużo satysfakcji, a z drugiej pochłaniać sporo czasu i energii.

Co było lub jest dla Ciebie największym wyzwaniem?

Każda sesja to dla mnie wyzwanie. Doświadczenie jest jednak również niezbędne, bo pozwala uniknąć błędów w zawodzie, usprawnić pracę oraz przewidzieć skutki działania.

Jak wygląda życie studenckie?

To zależy kiedy. Jak nie ma aż tylu zaliczeń to chętnie wychodzimy razem ze znajomymi, żeby miło spędzić czas. Jednak jak jest więcej nauki to większość osób siedzi i się uczy.

Jak dobrze wykorzystać czas na studiach?

Myślę, że najlepiej znaleźć sobie zajęcia dodatkowe. Może to być sport, organizacje studenckie albo inna pasja. Ważne, żeby nie żyć samymi studiami.

Wykształcenie czy doświadczenie?

Myślę, że na studiach medycznych ważne są wykształcenie i doświadczenie. Bez wykształcenia ciężko jest być lekarzem. Doświadczenie jest jednak również niezbędne, bo pozwala uniknąć błędów w zawodzie, usprawnić pracę oraz przewidzieć skutki działania.

Jeśli masz jakieś zainteresowania opowiedz nam o tym

Pasja jaką odnalazłam na studiach to praca w organizacjach studenckich, takich jak Samorząd Studentów i IFMSA-Poland (Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland). Dzięki niej mogłam m.in. uczestniczyć w organizowaniu wielu wydarzeń, co daje mi dużą satysfakcję i pozwala zdobyć doświadczenie, nie tylko medyczne.

Jaką radę dałabyś obecnym kandydatom na studia?

Idźcie na kierunek, który Was interesuje, a nie sugerujcie się presją społeczeństwa.

Czym różni się studiowanie od nauki w liceum?

Nauka na studiach różni się bardzo od tej w szkole średniej. Na zaliczenia trzeba opanować dużą ilość materiału, co często nie jest proporcjonalne do ilości czasu, który można na to przeznaczyć.

Co jest dla Ciebie największa motywacją?

Moją największą motywacją jest to, aby skończyć te studia i móc zacząć pracować w zawodzie, na który poświęciłam większość swojego życia.