Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydział Farmaceutyczny

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydział Farmaceutyczny

Wydział Farmaceutyczny

Najlepszy Wydział Farmaceutyczny w Polsce. Wydział stwarza warunki do pogłębiania zainteresowań naukowych, poprzez pracę w studenckich kołach naukowych, a w ramach projektów realizowanych w trakcie studiów, daje także szansę na własne odkrycia naukowe. Liczne organizacje studenckie ułatwiają integrację i rozwój osobisty. Farmacja, analityka medyczna, kosmetologia oraz Drug Discovery and Development są właśnie dla Ciebie!

farmacja.cm.uj.edu.pl

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Joanna W.

Joanna W.

Studentka Wydziału Farmaceutycznego UJ CM.

[2020]

Wybrałam mój kierunek studiów, ponieważ...

Studiowanie analityki medycznej wymaga precyzyjności, dokładności i pomysłowości. Zawód diagnosty laboratoryjnego jest niezmiernie ważny, niestety niedoceniony w Polsce. To on pomaga postawić prawidłową diagnozę. Aż 70% decyzji lekarskich zależy od wyników badań diagnostycznych.

 

Jakie były/są najciekawsze przedmioty na Twoim kierunku studiów i dlaczego?

Mikrobiologia, gdyż na tych zajęciach mieliśmy bardzo dużo praktyki. Hematologia, ponieważ immunofenotypowanie białaczek jest jak zabawa w Sherlocka Holmesa.

 

Studiowanie to...

Otrzymywanie nowej wiedzy, przydatnej w życiu codziennym.

 

Co było/jest dla Ciebie największym wyzwaniem?

Wytrzymanie na zajęciach trwających cztery godziny w laboratorium bez przerwy na jedzenie 🙂

 

Jak wygląda życie studenckie?

Trzeba znaleźć czas nie tylko na naukę, ale też na imprezę.

 

Jak dobrze wykorzystać czas na studiach?

Mądrze rozdzielać czas pomiędzy naukę, zajęcia na uczelni i rozwijanie swoich zainteresowań, tych związanych z kierunkiem studiów (poprzez uczestnictwo w kołach naukowych), jak i tych zupełnie z nim niezwiązanych.

 

Wykształcenie czy doświadczenie?

Doświadczenie. Wiedza zdobyta na studiach to dopiero początek, pewna baza na której powinniśmy się opierać. Praca w zawodzie daje pełny obraz i różne możliwości wykorzystania zdobytej wiedzy. Ważne jest też ciągłe dokształcanie się, już po ukończeniu studiów.

 

Jeśli masz jakieś zainteresowania, opowiedz nam o tym.

Moje zainteresowania związane ze studiami to głównie toksykologia i hematologia. Moją odskocznią od uczelni są zajęcia taneczne, uwielbiam rytmy latino, w wolnych chwilach tańczę salsę.

 

Jaką radę dałbyś obecnym kandydatom na studia?

Nie składajcie aplikacji jedynie na popularne kierunki, ale na takie które naprawdę was interesują. W każdej dziedzinie można być mistrzem, jeśli się robi to, co się kocha!

 

Czym różni się studiowanie od nauki w liceum?

Studiowanie kładzie nacisk na pracę własną - nie wszystko jest podane na tacy, trzeba samemu poszerzać swoją wiedzę. Dzięki temu łatwiej odnaleźć swoje zainteresowania w danej dziedzinie.

 

Co jest dla Ciebie największą motywacją?

Moje studia. Są bardzo wszechstronne, pozwalają na spróbowanie swoich sił w wielu różnych dziedzinach medycyny, takich jak immunologia, genetyka, hematologia, transfuzjologia czy mikrobiologia. Jest to wiedza przydatna każdemu z nas, by prawidłowo dbać o swoje zdrowie. Jednak prawdziwą satysfakcję daje świadomość ratowania zdrowia i życia innym ludziom.