Michał – UJ Hero

Michał - UJ Hero

Michał - UJ Hero

MisjaUJ

Dlaczego wybrałeś ten kierunek?
W dzieciństwie byłem zafascynowany Indianą Jonesem, podobnie jak wielu moich rówieśników. Nie każdy z nas był na tyle zdeterminowany, by nim zostać.

Jakie jest Twoje ulubione miejsce na UJ i w Krakowie?UJ Heroes
Lubię spędzać czas na kopcu Kraka, ponieważ jest to jedno z najciekawszych stanowisk archeologicznych na terenie Krakowa. Ponadto wieczorami rozpościera się stamtąd piękny widok na miasto.

Co było/jest dla Ciebie największym wyzwaniem?
Wyjazdy terenowe na ekspedycje archeologiczne, szczególnie te zagraniczne. Praca na stanowisku w innym klimacie nie należy do najprostszych.

Czym jest dla Ciebie Twoja supermoc (podróże w czasie)?
Dla mnie to sposób myślenia. Jednego dnia muszę być tu i teraz, latając dronem i tworząc plan stanowiska archeologicznego, by za chwilę dokonać jego interpretacji. Wtedy muszę przenieść się w przeszłość i myśleć tak jak ludzie mieszkający tu przed wiekami.

Wymień pięć rzeczy, które są dla Ciebie niezbędne:
Telefon, scyzoryk, zegarek, laptop, notatnik.

Jaka jest Twoja rada dla maturzystów?
Wybierzcie kierunek studiów, który da wam satysfakcję.

Czym jest dla Ciebie Uniwersytet Jagielloński (jednym słowem)?
Drugim domem.

Skąd bierzesz motywację do działania?
Na co dzień staram się działać aktywnie, skupiając się na kolejnych badaniach. To dużo pracy i wysiłku. Kiedy cały ten trud przynosi konkretne efekty, to daje mi zastrzyk energii.

Jak dobrze wykorzystać czas na studiach?
Studia to z pewnością nie czas na siedzenie w domu z kolejnym sezonem serialu. Inicjatywy i projekty studenckie dają mnóstwo frajdy. Dużo można się przy nich nauczyć i wykorzystać zdobytą wiedzę teoretyczną w praktyce. Przy okazji poznaje się także mnóstwo fantastycznych osób.

Wykształcenie czy doświadczenie?
Jeśli miałbym wybierać, to stawiałbym na doświadczenie, jednakże trudno mieć doświadczenie, nie zdobywając wiedzy.