Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

PODCASTY

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Polecane

Wykład wygłoszony przez prof. dr. hab. Bartosza Brożka z Wydziału Prawa i Administracji UJ. Tematyka wykładu nawiązuje do zbliżających się uroczystych obchodów Roku Kopernikańskiego oraz współorganizowanego przez Uniwersytet Jagielloński Światowego Kongresu Kopernikańskiego w 2023 roku.

Tematyka podcastu dotyczy mikroplastiku, zarówno w ujęciu geologicznym — antropocenu — jak i bieżących zagrożeń związanych z jego występowaniem w środowisku. Omówione zostały podstawy tego, w jaki sposób mikroplastik powstaje, krąży i akumuluje się w środowisku naturalnym. O tym opowiada inż. Kinga Jarosz, doktorantka Instytutu Nauk Geologicznych Wydziału Geografii i Geologii UJ.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Jak dbać o zdrowie psychiczne? [WKRĘCENI W NAUKĘ #14]

Jak dbać o zdrowie psychiczne? [WKRĘCENI W NAUKĘ #14]

Nowy rok akademicki to dla wielu osób - szczególnie tych rozpoczynających przygodę ze studiowaniem - czas, w którym w sposób szczególny warto zwrócić uwagę na swój dobrostan psychiczny. O tym, jak radzić sobie z emocjami, gdzie można zgłosić się po pomoc i jak przygotować swoje ciało i umysł do sesji egzaminacyjnej, opowiada kierowniczka Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji SOWA UJ Jagna Kazienko.

[2023]

 

Jagna Kazienko - kierowniczka Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji UJ; psycholożka, psychoterapeutka w trakcie certyfikacji, certyfikowana terapeutka środowiskowa; absolwentka podyplomowego kursu arteterapii organizowanego przez Polski Instytut Ericksonowski.