Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

PODCASTY

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Polecane

Wykład wygłoszony przez prof. dr. hab. Bartosza Brożka z Wydziału Prawa i Administracji UJ. Tematyka wykładu nawiązuje do zbliżających się uroczystych obchodów Roku Kopernikańskiego oraz współorganizowanego przez Uniwersytet Jagielloński Światowego Kongresu Kopernikańskiego w 2023 roku.

Tematyka podcastu dotyczy mikroplastiku, zarówno w ujęciu geologicznym — antropocenu — jak i bieżących zagrożeń związanych z jego występowaniem w środowisku. Omówione zostały podstawy tego, w jaki sposób mikroplastik powstaje, krąży i akumuluje się w środowisku naturalnym. O tym opowiada inż. Kinga Jarosz, doktorantka Instytutu Nauk Geologicznych Wydziału Geografii i Geologii UJ.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Czy tatuaż wpływa na atrakcyjność? [Wkręceni w naukę #3]

Czy tatuaż wpływa na atrakcyjność? [Wkręceni w naukę #3]

💡 Czy osoby z tatuażami są bardziej kreatywne? 💡 Czy tatuaż wpływa na stan zdrowia? 💡 Czy osoby z tatuażami są bardziej agresywne?

O tym wszystkim rozmawiają dr hab. Andrzej Galbarczyk z Zakładu Zdrowia i Środowiska Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM oraz Patrycja Jaszewska, studentka zdrowia publicznego na Wydziale Nauk o Zdrowiu UJ CM w ramach kampanii promocyjno-rekrutacyjnej "Wkręceni w naukę".

[2023]

Dr hab. Andrzej Galbarczyk

Adiunkt w Zakładzie Zdrowia i Środowiska w Instytucie Zdrowia Publicznego UJ CM. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół ewolucyjnego podejścia do zdrowia. Do jego zainteresowań należą głównie zagadnienia związane z prewencją raka piersi, czynnikami wpływającymi na atrakcyjność i płodność. Obecnie bierze udział w realizacji projektu "Zdrowo Aktywne" poświęconego znaczeniu aktywności fizycznej w prewencji raka piersi.