Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

PODCASTY

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Polecane

Wykład wygłoszony przez prof. dr. hab. Bartosza Brożka z Wydziału Prawa i Administracji UJ. Tematyka wykładu nawiązuje do zbliżających się uroczystych obchodów Roku Kopernikańskiego oraz współorganizowanego przez Uniwersytet Jagielloński Światowego Kongresu Kopernikańskiego w 2023 roku.

Tematyka podcastu dotyczy mikroplastiku, zarówno w ujęciu geologicznym — antropocenu — jak i bieżących zagrożeń związanych z jego występowaniem w środowisku. Omówione zostały podstawy tego, w jaki sposób mikroplastik powstaje, krąży i akumuluje się w środowisku naturalnym. O tym opowiada inż. Kinga Jarosz, doktorantka Instytutu Nauk Geologicznych Wydziału Geografii i Geologii UJ.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Czy sztuczna inteligencja przejmie władzę nad światem? [Wkręceni w naukę #1]

Czy sztuczna inteligencja przejmie władzę nad światem? [Wkręceni w naukę #1]

Czy filmowa fikcja trylogii "Matrix" może stać się rzeczywistością? Jak narzędzia oparte na sztucznej inteligencji zmieniają naszą codzienność? Jak nauczyć się wykorzystywać rozwiązania, takie jak ChatGPT?

O tym wszystkim rozmawiamy w ramach kampanii promocyjno-rekrutacyjnej "Wkręceni w naukę" z prof. Wojciechem Czakonem - kierownikiem Katedry Zarządzania Strategicznego Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Rozmowę przeprowadził Kamil Sikora z Centrum Promocji i Komunikacji UJ.

[2023]

 

Wojciech Czakon jest profesorem nauk ekonomicznych. Tworzył Katedrę Zarządzania Strategicznego na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Wcześniej był związany z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Przez wiele lat był wykładowcą MBA Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie. Interesuje się zjawiskami międzyorganizacyjnymi, strukturami i strategiami firm wobec ważnych aktorów otoczenia. Zgłębiając behawioralne uwarunkowania strategii, otwiera drogę do skuteczniejszych zachowań strategicznych firm. W orbicie jego zainteresowań znajdują się też koopetycja, współpraca strategiczna, konkurowanie, procesy i struktury sieci międzyorganizacyjnych, a także metodologia badań.

Jest autorem ponad 200 publikacji z zakresu zarządzania strategicznego w polskich i międzynarodowych czasopismach naukowych. Należy do Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk, Academy of Management, European Academy of Management, International Society for Professional Innovation Management, European Institute for Advanced Studies in Management.