Kuba – Twarz UJ

Kuba - Drużyna UJ

Nazywa się Jakub i pochodzi z Zamościa. Jest studentem V roku Stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

Będąc w klasie o profilu medycznym I liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, wiedziałem już na początku, że wybiorę ten kierunek. Aparat ortodontyczny, liczne wizyty u dentysty, ulubiony przedmiot biologia.. to musiało się tak skończyć.

Przy wyborze uczelni kierowałem się opiniami innych ludzi, co było głównym powodem mojej decyzji. Mój wybór potęgował także fakt, że jest to najstarsza uczelnia w Polsce z Wielkimi tradycjami oraz ciesząca się sławą na arenie międzynarodowej. 

Obecnie pełnię funkcję prezesa krakowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii (PTSS) oraz jestem Narodowym Koordynatorem Wymian Międzynarodowych w Zarządzie Głównym PTSSu. Nasza organizacja zajmuje się zrzeszaniem studentów stomatologii oraz młodych lekarzy dentystów. W tym roku w Krakowie mieliśmy zaszczyt organizować Ogólnopolską Konferencję Stomatologiczną „KrakTOOTH 3”,podczas której odwiedzili nas studenci oraz lekarze z całej Polski. Dodatkowo przeprowadzamy akcje profilaktyczne dla dzieci w Galeriach Handlowych, przedszkolach czy szkołach. Również zajmujemy się organizacją wymian studenckich. To właśnie ja koordynuje wymiany w całej Polsce. Sam brałem udział w tego typu wyjeździe. 2 lata temu odbyłem 2 tygodniowe praktyki w Inderprasha Dental College w New Delhi.

Poza życiem związanym z uczelnią staram się dbać o swoją formę fizyczną (siłownia, bieganie, basen). Dodatkowo uprawiam rekreacyjnie jazdę konną. W tamtym roku miałem możliwość wzięcia udziału w tygodniowej wyprawie konnej po Gruzji, a dokładnie po Parku Narodowym Waszlowani. Często słyszę pytania „ Czy na Twoim kierunku jest czas na życie poza uczelnią?” Jak najbardziej, ale na pewno wymaga to odpowiedniej organizacji czasem.