Komentarze do matur – zapowiedź

Mistrzowie komentUJą maturę 2017

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczny egzamin dojrzałości. Jesteście gotowi? My już trzymamy kciuki za wszystkich przystępujących do majowego sprawdzianu!

O tym, jak poszła matura tegoroczni abiturienci dowiedzą się dopiero 30 czerwca. Mistrzowie z UJ przygotują, jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnych wyników, specjalne komentarze dla wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się na czym polegała trudność zadań i z czego wynikały odpowiedzi na pytania z poszczególnych przedmiotów.

Komentarze, będą tłumaczyć z czego mogły wynikać ewentualne błędy, podkreślać umiejętności, jakie zadanie weryfikowało oraz jeśli to możliwe, opisywać, do czego dana, sprawdzana przez zadanie wiedza może się przydać w toku studiów albo w pracy w określonej dziedzinie.

Już w dniu pierwszego egzaminu, tj. 4 maja pojawi się komentarz pracownika naukowego UJ do wybranego zadania z języka polskiego (zarówno z poziomu podstawowego jak i rozszerzonego). W kolejne dni egzaminów, aż do zakończenia matur, będzie można zapoznać się z wyjaśnieniami Mistrzów do pytań z innych przedmiotów maturalnych.

Wszelkie aktualizacje będą się pojawiać na stronie www. misja.uj.edu.pl oraz na stronie wydarzenia na Facebooku „Mistrzowie komentUJą maturę 2017”. Zapraszamy do śledzenia aktualizacji!