Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

STUDIA NA UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdź pomysł na siebie na UJ - kampania promocyjno-rekrutacyjna

Tegoroczna kampania ma na celu zachęcenie młodych ludzi do studiowania i pokazania, że UJ to miejsce, gdzie mogą rozwijać swoje pasje, odkrywać talenty, zdobywać wiedzę i budować przyszłą karierę.

Kampania UJ wpisuje się w szerszy trend odchodzenia od tradycyjnego modelu nauczania. Pokazuje, że edukacja przybiera różne formy i dostosowuje się do indywidualnych potrzeb oraz celów młodych ludzi. Rozwija ważne umiejętności miękkie takie jak komunikacja, praca zespołowa i rozwiązywanie problemów. Pomaga odkryć pasje i talenty. Angażuje w działalność społeczną i charytatywną.

Uniwersytet oferuje szeroką gamę kierunków studiów (ponad 160), co pozwala młodym ludziom na wybór odpowiedniej ścieżki edukacyjnej. Uczelnia stawia na interdyscyplinarność (możliwość udziału w zajęciach na różnych Wydziałach), umiędzynarodowienie (możliwość nauki w zagranicznych zaprzyjaźnionych uniwersytetach) i elastyczność programów nauczania (możliwość podjęcia pracy).

Kampania UJ jest skierowana do młodych ludzi, którzy szukają swojego miejsca w świecie i chcą zbudować satysfakcjonującą przyszłość.

Instagram @misjaUJ: https://www.instagram.com/misjauj

Grupa na FB - Rekrutacja na UJ: https://pl-pl.facebook.com/groups/RekrutacjaUJ

 

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Czy sztuczna inteligencja przejmie władzę nad światem? [Wkręceni w naukę #1]

Czy sztuczna inteligencja przejmie władzę nad światem? [Wkręceni w naukę #1]

Czy filmowa fikcja trylogii "Matrix" może stać się rzeczywistością? Jak narzędzia oparte na sztucznej inteligencji zmieniają naszą codzienność? Jak nauczyć się wykorzystywać rozwiązania, takie jak ChatGPT?

O tym wszystkim rozmawiamy w ramach kampanii promocyjno-rekrutacyjnej "Wkręceni w naukę" z prof. Wojciechem Czakonem - kierownikiem Katedry Zarządzania Strategicznego Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Rozmowę przeprowadził Kamil Sikora z Centrum Promocji i Komunikacji UJ.

[2023]

 

Wojciech Czakon jest profesorem nauk ekonomicznych. Tworzył Katedrę Zarządzania Strategicznego na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Wcześniej był związany z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Przez wiele lat był wykładowcą MBA Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie. Interesuje się zjawiskami międzyorganizacyjnymi, strukturami i strategiami firm wobec ważnych aktorów otoczenia. Zgłębiając behawioralne uwarunkowania strategii, otwiera drogę do skuteczniejszych zachowań strategicznych firm. W orbicie jego zainteresowań znajdują się też koopetycja, współpraca strategiczna, konkurowanie, procesy i struktury sieci międzyorganizacyjnych, a także metodologia badań.

Jest autorem ponad 200 publikacji z zakresu zarządzania strategicznego w polskich i międzynarodowych czasopismach naukowych. Należy do Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk, Academy of Management, European Academy of Management, International Society for Professional Innovation Management, European Institute for Advanced Studies in Management.